PočetnaVestiSportBORANKA MIA RISTIĆ BORI SE ZA TITULU U POLJSKOJ I REKORDI SKOK...

BORANKA MIA RISTIĆ BORI SE ZA TITULU U POLJSKOJ I REKORDI SKOK NA VTA LISTI

Bitom, Poljska – 11. avgust – Mia Ristić, jedna od najperspektivnijih mladih teniserki iz Srbije, danas će u Bitomu, u Poljskoj, imati priliku da osvoji svoju treću titulu u karijeri, a prvu u ovoj godini. Turnir na kome se takmiči je čelindžer kategorije 50, što dodatno podiže značaj ovog uspeha. U polufinalu, Ristićeva je pružila impresivan nastup, savladavši Slovakinju Maju Jamrihovu rezultatom 6:1, 7:5. U finalu je čeka Lusija Kortes, 392. teniserka sveta iz Španije.

Osamnaestogodišnja Mia Ristić iz Bora ušla je u turnir kao 296. igračica sveta, što joj daje odlične šanse za osvajanje titule na ovom turniru, koji se igra na šljaci. Ristićeva već ima dve titule u karijeri: prošle godine je trijumfovala na turniru u Prerovu (kategorija 60), dok je godinu dana pre toga osvojila turnir u Vrnjačkoj Banji (kategorija 25).

View this post on Instagram

A post shared by Mia Ristic (@miariistic)

U polufinalnom meču protiv Jamrihove, Mia je demonstrirala izuzetnu snagu i koncentraciju. Nakon što je lako osvojila prvi set, u drugom je dva puta gubila servis, ali je oba puta uspela da se vrati u meč i osigura plasman u finale. Ovaj uspeh pokazuje njenu sposobnost da se nosi sa pritiskom, što je od ključnog značaja za dalji napredak u karijeri.

Ristićeva je još kao juniorka privukla pažnju teniske javnosti. Pre dve godine, osvojila je titulu šampiona Evrope do 16 godina u Prerovu, a do sada je sakupila čak osam titula na juniorskim turnirima do 18 godina. Ovi uspesi su joj već doneli plasman u prvih 300 na WTA listi, a samo finale u Bitomu garantuje joj skok za oko 25 mesta, dok bi je eventualna titula dovela blizu prvih 260 na svetu.

Ristićeva je takođe zabeležila debitantski nastup u reprezentaciji Srbije u Bili Džin King kupu, što govori o poverenju koje u nju imaju teniski stručnjaci. Kada se gledaju teniserke mlađe od 19 godina na WTA listi, Mia trenutno zauzima jedanaestu poziciju, ispred mnogih vršnjakinja. Ispred nje su samo najperspektivnije mlade teniserke iz sveta, poput Mire Andrejeve iz Rusije i Brende Fruhvirtove iz Češke.