PočetnaIstočna SrbijaBorELEKTROPRIVREDA SRBIJE UKIDA ŠALTERE ZA PLAĆANJE RAČUNA: POČETAK DIGITALNE TRANSFORMACIJE

ELEKTROPRIVREDA SRBIJE UKIDA ŠALTERE ZA PLAĆANJE RAČUNA: POČETAK DIGITALNE TRANSFORMACIJE

Od 1. novembra Elektroprivreda Srbije (EPS) započinje proces postepenog ukidanja blagajni za plaćanje računa, kao deo šire strategije modernizacije i digitalizacije poslovanja. Odluka, koja je rezultat težnje ka smanjenju troškova i unapređenju efikasnosti, obuhvatiće zatvaranje 106 blagajni širom zemlje, dok će do 1. februara 2025. godine ostati u funkciji samo pet blagajni u većim gradovima: Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Kraljevu.

Prema rečima Aleksandra Bjeličića, izvršnog direktora EPS Snabdevanja, ovo je očekivana odluka, s obzirom na to da samo 13 odsto korisnika još uvek račune plaća na šalterima Elektrodistribucije Srbije. „Od 1. novembra će 106 blagajni prestati sa radom, a do februara naredne godine ostaće u funkciji samo po jedna blagajna u najvećim gradovima, gde je zabeležen najveći promet,“ izjavio je Bjeličić.

Građani će, međutim, i dalje imati mogućnost plaćanja računa putem šaltera Pošte, banaka i drugih platnih institucija. U saradnji sa Bankom Poštanska štedionica, EPS je obezbedio i povoljne uslove za plaćanje računa, gde će provizija iznositi 30 dinara za račune do 6.000 dinara. Takođe, korisnici koji budu koristili portal EPS-a za elektronsko plaćanje računa, dobiće popust u iznosu od 30 dinara, uz već postojeći popust od pet odsto za digitalno plaćanje, a ova pogodnost će važiti do 31. oktobra 2025. godine.

Bjeličić je naglasio da će stariji građani, koji su navikli na plaćanje računa na šalterima, moći da nastave sa plaćanjem putem Pošte i banaka, dok će blagajne EPS-a ostati dostupne za reklamacije i pružanje informacija o stanju računa.

Ova odluka, iako očekivana, predstavlja važan korak u digitalnoj transformaciji poslovanja EPS-a i prelasku na modernije i efikasnije sisteme naplate, čime se, kako tvrde iz kompanije, doprinosi smanjenju operativnih troškova i povećanju transparentnosti u poslovanju.

Serbian SR English EN Chinese (Simplified) ZH-CN Romanian RO German DE