PočetnaVestiSportTenis: MIA RISTIĆ BEZ TITULE U POLJSKOJ - OD 6:0 U PRVOM...

Tenis: MIA RISTIĆ BEZ TITULE U POLJSKOJ – OD 6:0 U PRVOM SETU DO GUBITKA OD 2:1

Srpska teniserka iz Bora, Mia Ristić, trenutno 296. na WTA listi, nije uspela da osvoji titulu na čelendžeru iz kategorije 50 u poljskom gradu Bitomu. U uzbudljivom finalu, koje je trajalo tri sata i 24 minuta, Ristićeva je izgubila od Špankinje Lusie Kortes Ljorke, 392. teniserke sveta, rezultatom 2:1 (0:6, 6:4, 7:5).

Mia je sjajno započela meč, potpuno deklasiravši svoju protivnicu u prvom setu sa 6:0. U ovom delu igre Ristićeva je dominirala na terenu, ostavivši Špankinju bez ikakve šanse za povratak. Međutim, u drugom setu je došlo do preokreta. Kortes Ljorka je iskoristila pad u igri Srpkinje, dva puta joj oduzela servis i, uprkos jednom brejku Ristićeve, uspela da osvoji set rezultatom 6:4.

Treći set je doneo pravu dramu na terenu. Špankinja je brzo stekla značajnu prednost od 3:0 i 4:1, uz dva brejka prednosti. Ipak, Mia se nije predavala. Uspešno se vratila u meč i izjednačila, ali je na kraju posustala u 11. gemu, što je omogućilo Kortes Ljorki da osvoji odlučujući set sa 7:5 i privede meč kraju u svoju korist.