PočetnaIstočna SrbijaBorFudbal: BOR NEREŠENO, TIMOK ZGROMIO TREBIČ I PRETI SA VRHA!

Fudbal: BOR NEREŠENO, TIMOK ZGROMIO TREBIČ I PRETI SA VRHA!

Bor – Zaječar, 23. septembar – Podmlađena ekipa zaječarskog Timoka zgromila je skromni tim Trebiča – 5:0 (4:0), mada je rezultat mogao da bude i ubedljiviji za domaćina. Jer, već u desetom minutu bilo je 2:0, a, sudeći prema šansama, mreža gostiju mogla je lagano da bude izrešetana do vrha u prvih pola sata igre. U drugom poluvremenu „Timok“ je uveo rezerviste i lagano priveo utakmicu kraju.

Zaječarci su pokazali da će sigurno biti prvi pretedent za šampionsku titulu Istoka. Jer, očitali su lekciju fudbala susedima iz Sokobanje. I ne samo to. Ovaj tim je i perspektivan i ambiciozan, tako da neće se lako odreći ponovnog ulaska u Srpsku ligu. Ukoliko se nastavi sa željom za napredak i s obzirom na stvaranje izvanrednih uslova (novi stadion je završen) za rad „plavo – beli“ mogu daleko da doguraju – čak i do prvoligaškog statusa. Naravno, za takav plasman trebaće najmanje dve, tri godine napornog angažovanje od gradske podrške preko uprave do stručnjaka i igrača. Zaječar to može i to, nesumnjivo je već danas, zaslužuje. I zbog tradicije i sportskog duha koji vlada u gradu na Timoku.

Gledaoci pristižu na tribine stadiona pod Kraljevicom

Da u današnjoj utakmici na poluvremenu nije promenjeno nekoliko igrača iz startne pozicije, Trebič bi doživeo i veći poraz. Poverenje je ukazano i rezervistima i to je dobro. Na tribinama stadiona pod Kraljevisom bilo je više od 300 gledalaca koji su zdušno navijali i do poslednjeg minuta gromoglasno bodrili svoj klub. Lep, sunčan dan, prijatna atmosfera, mali praznik fudbala.

Timok 1919 je prvi sa 15, drugi je „Tanasko“ – 14, a Bor 1919 je treći sa 13 bodova.
U sledećem, sedmom kolu, Bor dočekuje OFK Zlot, Timok gostuju Knjazu, Slatina će na svom terenu pokušati da nadigra agilni i samouvereni Balkanski, dok će negotinski „Hajduk Veljko“ gostovati u Beloj Palanci.

I Bor i Timok, s pravom, očekuju nove bodove. Slatina će sigurno, ukoliko želi dva boda, morati da se debelo namuči sa vrlo dobrom ekipom iz Dimitrovgrada.