PočetnaVestiDruštvoI slika i reč: PLANINARI SRBIJE NAJUSPEŠNIJI NA BALKANU. ANDREJ PETROVIĆ IZ...

I slika i reč: PLANINARI SRBIJE NAJUSPEŠNIJI NA BALKANU. ANDREJ PETROVIĆ IZ BORA – BRILJANTAN!

Zlatibor, 2. oktobar – Reprezentacija Srbije u planinarskoj orijentaciji krunisala je svoj trud Balkanskog prvenstva, koje se održalo na predivnom Zlatiboru. Ovo spektakularno takmičenje, koje je okupilo planinare iz pet balkanskih država, pod krovom Balkanske planinarske unije, uz organizaciju Planinarskog saveza Srbije i tehničku organizaciju Planinarskog kluba Tornik Čajetina i Komisije za planinarsku orijentaciju, uz podršku Opštine Čajetina i Turističke organizacije Zlatibor.

Svečana dodela nagrada – seniori

Noćna trka, održana 29. septembra označila je početak ove manifestacije, sa startom i ciljem u Kampu Zlatibor. Dan kasnije, 30. septembra, usledila je dnevna trka, sa starton na skijalištu Tornik, koja je dodatno testirala veštinu i izdržljivost takmičara, nakon čega su takmičari testirali svoje znanje iz planinarstva rešavajući testove.

Na Balkanskom prvenstvu učestvovala je 31 ekipa iz pet država Balkana, okupljajući ukupno 132 takmičara, raspoređenih u četiri starosne kategorije. Osim domaćina Srbije, na takmičenju su se nadmetale reprezentacije planinara iz Slovenije, Hrvatske, Crne Gore i Severne Makedonije.

Seniorska ekipa Srbije u planinskoj orijentaciji, prvi sleva je Andrej Petrović iz Bora

Reprezentacija Srbije je briljirala u generalnom plasmanu država, osvojivši ubedljivo prvo mesto i 9025 bodova. Slovenija je zauzela drugo mesto i 5925 bodova, dok je Makedonija završila na trećem mestu sa 4292 boda. U kategoriji pionira, sve tri ekipe Srbije su zauzele prva tri mesta, dok su u juniorskoj kategoriji prvo i drugo mesto pripala ekipama Srbije, dok je treće mesto osvojila ekipa iz Slovenije.

Kod seniora, ekipa Crne Gore zauzela je prvo mesto, dok su drugo i treće mesto pripala ekipama iz Srbije. U veteranskim kategorijama, Srbija je ostvarila prvo mesto, Slovenija je osvojila drugo, a Srbija se takođe našla na trećem mestu. Najbrojnija reprezentacija na takmičenju bila je Slovenija.

Andrej petrović iz Bora, član seniorske reprezentacije Srbije u planinskoj orijentaciji, postigao je izvanredne rezultate, što je doprinelo da se Srbija plasira na prvo mesto u generalnom plasmanu.