PočetnaIstočna SrbijaBorFudbal, rukomet: NEREŠENO I DRUGI PORAZ RUKOMETAŠICA

Fudbal, rukomet: NEREŠENO I DRUGI PORAZ RUKOMETAŠICA

Bor, 19. septembar – Fudbaleri Bora 1919. ni ove nedelje nisu slavili, igrali su nerešeno 0:0 sa Balkanskim iako su imali bezbroj šansi. Pobeda jeste izmakla boljem timu, ali nakon nerešenog prošlonedeljenog minimalnog poraza u Kladovu od Đerdapa očekivana su tri boda s punim pravom i navijača i stručnog štaba. Preostalo je da se poradi na efikasnosti, jer, iako je tek početak sezone, nema više vremena za gubljenje bodova, pogotovu na svom terenu.

Druga dva borska zonaša – blistaju, pobedili su u gostima. Zlot je nadigrao Radničkog 1946. sa 3:1, a Slatina je na vrućem terenu u Negotinu savladala favorizovanog Hajduk Veljka sa 1:0.

Polse šest kola vodi Tanasko Rajić sa maksimalnih 18 bodova, drugi je Đerdap sa 16, a treći OFK Zlot sa 15 bodova. Bor 1919. je četvrti sa dva boda manje od ambicioznih Zloćana, dok je Slatina osma sa 9 bodova.

Sledeće nedelje je komšijski derbi: sastaju se Zlot i Bor.

Ni jedini borski superligaš, ŽRK Bor Zijin Copper nije imao sreće. Posle poraza od Vojvodine na svom parketu sa tri, sada je u Kragujevcu izgubljena utakmica sa dva gola razlike – 30:28 (15:15). Boranke su, uoprkos porazu, igrale izvanredno i desilo im se što i na meču sa Novosađankama – pokleklo se na samom kraju.

Ekipa iz grada bakra počela je nervozno i već u 13. minutu bilo je 9:3 za domaće.

Uvođenjem novih igrača gošće su brzo smanjivale razliku i na odmor se otišlo s egalom. Poslednja dva minuta i dve kontre Radničkog pokopale su sve napore Boranki kod kojih se i ovog puta istakla Jana Stanković sa 8 golova. Domaći tim je pobedio najviše zahvaljujući golmanu Tamari Kostić koja je proglašena i igračem utakmice. Igralo se u hali „Jezero“ pred samo 200 gledalaca.