PočetnaIstočna SrbijaBorNS Bor: BORSKU VLAST NAROD NE INTERESUJE!

NS Bor: BORSKU VLAST NAROD NE INTERESUJE!

Objavljujemo saopštenje GO Nardone stranke u Boru u celini

Bor, 8. decembar – Bor je imao i ima nesreću da ga jedna grupa ljudi okupljena u dve političke organizacije, sa manjim izmenama, vodi 11 godina!

Naplata nedomaćinskog poslovanja lokalne SNS vlasti, koja čerupa budžetska sredstva i javna preduzeća, stiže na naplatu preko leđa građana!
Javni sektor u Boru je na kolenima.

Najvažnija komunalna preduzeća teško funkcionišu, ostaju bez radnika, vozni park potreban za kvalitetno obavljanje delatnosti je u katastrofi, pritisci na radnike su veliki…
Primer Toplane pokazuje kako se političkim kombinacijama, svesno ili nesvesno, sistematski uništava jedno preduzeće pred očima svih. Pred radnicima koji ne mogu to promeniti. Sa menadžmentom i nadzornim odborom koji troši subvencije i čuva fotelje.

Nije čudno što je Toplana poslovala u 2020-oj godini sa minusom od 228 miliona dinara, dok je u prvih devet meseci 2021. godine negativno poslovanje 97 miliona dinara?!

Vlast pokušava sa dodatnih 250 miliona subvencija za Toplanu da spase grejnu sezonu (od 375 miliona dinara subvencija 370 miliona ide za plaćanje uglja?!). Zbog izbora.

Partijska nabavka uglja je dovela do toga da danas JKP „Toplana“ predstavlja rupu bez dna!

Pored ugovorene nabavke 37.200 tona uglja za 626.112.000,00 dinara, kroz aneksiranje ugovora Toplana će kupovati dodatne količine uglja (zbirno i do 50.000 tona) čime će se za nabavku uglja potrošiti rekordnih 900 miliona dinara. Možda i čitava milijarda.

Vlast je da bi svoju bruku sakrila došla na ideju da se postojeća Toplana ugasi a izgradi putem javno-privatnog partnerstva Toplana na sečku i komprimovani gas.

Novi, izmenjeni, projekat toplane na sečku, bez gasa kao energenta, je još jedna akrobacija vlasti kojom se želi prikriti odgovornost za nesposobnost.

Ovo posebno zabrinjava jer vlast smatra da se drvna masa sa Crnog vrha, Malinika i Dubašnice može iskoristiti kao energent za novu toplanu. Masovna seča ih ne zabrinjava. Važno je da se otvaraju rudnici koji će ostaviti pustoš u ovom delu Srbije.

Da li će umesto šuma Bor, pored jalovišta i rudnika, biti okružen goletima?

Mnoge strane i domaće tašna-mašna firme su dobile istraživačka prava na ovom prostoru. Stotine i stotine kvadratnih kilometara teritorije istočne Srbije, zahvaljujući republičkoj vlasti koja je obesmislila javni interes, čeka „zeleno“ rudarstvo.

Narod na ovim prostorima niko ništa ne pita. Obespravljenost građana je normalna pojava pod ovom vlašću.

Sudbina severnoameričkih Indijanaca kuca na vrata Borana i Timočana. Krivelj lažima sele decenijama. Zašto borski vlastodršci kriju da na teritoriji Bora i okoline nema lokacije za preseljenje? To im je u ministarstvu u lice rečeno.

Šta je bilo sa obećanjima da Kriveljani mogu staviti prst na karti gde žele biti premešteni? Zašto su u julu obmanuti obećanjima da će se već u septembru, kroz planske aktivnosti, znati lokacije preseljenja? Oštrelj, Slatina, Brezonik… niko ne pominje.

Približava se kraj kalendarske godine a obećanje gradonačelnika da će i građani Bora kroz projekat podizanja energetske efikasnosti zamenjivati stolariju ostalo je mrtvo slovo na papiru.

Na sednici skupštine grada je, bez ikakvog razloga, mahao papirima o imovinskom stanju. Nakon objave Istmedije Borani su mogli da vide ono što možda nisu očekivali-gradonačelnik dve godine nije Agenciji za borbu protiv korupcije prijavio imovinu iako je po zakonu bio dužan da to uradi! I ne samo on…

Zašto se onda čudimo što je Bor u ovakvim problemima.
Grad je ostavljen na preživljavanje od strane republičke i lokalne vlasti.

RELATED ARTICLES
Continue to the category

ODGOVORI

Molimo unesite svoj komentar!
Molimo unesite svoje ime ovde